Кафедра Аеронавігаційних Систем
Hаша гордість

Новини

Як все розпочиналось

В 2002 році за ініціативою заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора технічних наук, професора, проректора з наукової роботи НАУ, завідувача кафедри аеронавігаційних систем Харченко Володимира Петровича була відкрита підготовка спеціалістів за напрямком «Авіація та космонавтика» з спеціальності «Обслуговування повітряного руху».

Для організації якісного професійно-спрямованого навчального процесу в 2003 році із Державної льотної академії цивільної авіації (м. Кіровоград) був запрошений диспетчер з управління повітряним рухом, кандидат педагогічних наук, доцент Луппо Олександр Євгенійович, який прибув до місця роботи з випускником ДЛАУ Рудасом Сергійом Івановичем. В тому ж році, для забезпечення роботи диспетчерських тренажерів, до них приєднався розробник цих тренажерів випускник ДЛАУ Єременко Олександр Сергійович. Надалі групу викладачів-професіоналів з ОПР поповнили молоді та перспективні спеціалісти: асистент, диспетчер-інструктор Аргунов Геннадій Федорович, кандидат технічних наук Чинченко Юрій Володимирович, асистент, диспетчер-інструктор Лазоренко Віталій Андрійович. В 2005 році колектив був посилений полковником у відставці, льотчиком-інструктором першого класу Богуненко Миколою Миколайовичем.

В забезпеченні підготовки висококваліфікованих спеціалістів з ОПР велику роль відіграють інженерно-допоміжний та лаборантський склад кафедри, такі як: інженер Скринська Марія Євгенівна, випускник кафедри АНС, інженер Добрянський Володимир Володимирович, інженер Савченко Вадим Олександрович, технік Тарасенко Оксана Юріївна та інші. Великий внесок у розвиток професійного інтелекту і розширення авіаційних знань майбутніх авіадиспетчерів зробили і продовжують робити: кандидат технічних наук, доцент Барабанов Юрій Миколайович, доктор технічних наук, професор Васильєв Володимир Миколайович, доктор технічних наук, професор Конін Валерій Вікторович, доктор технічних наук, професор Мелкумян Вальтер Гайкович, доктор технічних наук, професор Міхалочкін Микола Андрійович, доктор технічних наук, професор Яновський Фелікс Йосипович.

Якісна підготовка диспетчерів з ОПР не була б забезпечена без тісного співробітництва та допомоги Державного підприємства з ОПР (Украерорух), яке очолює кандидат технічних наук Чередніченко Юрій Анатолійович.

Активну участь в підготовці майбутніх фахівців ОПР приймають такі досвідчені професіонали як: ктн, доцент, начальник відділу первинної підготовки навчально-сертифікаційного центру (НСЦ) Колотуша Володимир Петрович, КП, диспетчер-інструктор, начальник центру професійної підготовки навчально-сертифікаційного центру НСЦ Корж Сергій Іванович, диспетчер-інструктор Кругляк Володимир Борисович, керівник польотів Мурадов Раміс Алібекович, диспетчер РДЦ «Киівцентраеро» Заремба Едуард Сергійович, інспектор з розслідування авіаційних подій Алексєєв Олег Миколайович та інші.

З метою вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху», та проведення наукових досліджень у галузі в жовтні 2004 року при кафедрі аеронавігаційних систем був створений „Навчально-науковий центр з практичної підготовки спеціалістів ОПР”, керівником якого є доцент кафедри кандидат технічних наук НАУ Аргунов Г.Ф.

Діяльність Центру ОПР підпорядкована головному завданню: організації та здійсненню на високому рівні навчальної та навчально-методичної роботи з закріплених за Центром ОПР навчальних дисциплін, підготовці бакалаврів, спеціалістів та магістрів, а також підвищенню кваліфікації фахівців за напрямками кафедри аеронавігаційних систем (АНС), проведення виховної роботи серед студентів, наукових досліджень в галузі ОПР, підготовка науково педагогічних кадрів. Вся робота Центру ОПР підпорядкована задачі підготовки фахівців, які володіють глибокими теоретичними знаннями та практичними уміннями і навичками, мають високу професійну кваліфікацію та активну життєву позицію.

На базі центру та кафедри активно ведеться підвищення кваліфікації та перепідготовка фахівців з управління повітряним рухом. Колективом кафедри були проведені курси перепідготовки за програмою «Approach radar» авіадиспетчерів Сирійської народної республіки, курси підвищення кваліфікації за програмами: «Підготовка керівників польотів та старших диспетчерів», «Підготовка диспетчерів-інструкторів», «Глобальна аеронавігаційна система CNS /ATM », «Психологія керівництва та управління. Людський фактор в авіації » персоналу ОПР республіки Узбекистан, підвищення кваліфікації авіаційного персоналу авіакомпанії «Challenge Aero».

Підготовка студентів-авіадиспетчерів ведеться відповідно до вимог ICAO та Eurocontrol, тому викладачі кафедри постійно працюють над підвищенням свого науково-професійного рівня. В 2007 році пройшли курси підвищення кваліфікації міжнародних організацій, в тому числі ICAO: «Quality Management Systems for the top Management activity ISO 9001:2000» - професор Харченко В.П., «Safety management system instructor training course» - доцент Луппо О.Є., «Safety management system instructor training course» - доцент Чинченко Ю.В, кандидат технічних наук Закора С.А. Крім того сертифікати отримали викладачі англійської мови, що ведуть заняття за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху», Корченюк Ю.В., Курило Ю.Ю.

В цьому році відбувся перший випуск магістрів та спеціалістів з обслуговування повітряного руху кафедри аеронавігаційних систем, Національного авіаційного університету. Всі студенти, які відповідали професійним вимогам (наявність медичного сертифікату третього ступеня , четвертий рівень ICAO володіння англійською мовою, високий рівень професійних знань, умінь та навичок, позитивні характеристика та рекомендація кафедри) перебуваючи ще в стінах університету пройшли стажування та отримали робочі місця на підприємствах «Украероруху», де успішно працюють і зараз.

Студенти, що навчаються за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху» мають можливість користуватись сучасною перспективною технікою та використовувати новітні технології та концепції в галузі аеронавігації – CNS/ATM, Free flight, Single European Sky, Cooperative ATM, Safe Flight, Safety Management Systems, Global Navigation Satellite System.

Хороші відгуки від керівництва підприємств щодо професійного рівня наших випускників, показали, що колектив кафедри під керівництвом дтн, професора Харченко В.П. успішно справляється з поставленою задачею – підготовка висококваліфікованих, сучасних спеціалістів з ОПР, які відповідають самим високим вимогам ІКАО, Eurocontrol та національного провайдера з ОПР. Рівень підготовки такий, що дозволяє нашому випускнику працювати у будь-якій країні світу (вільне володіння англійською мовою, підготовка за міжнародним програмами, знання міжнародних стандартів та рекомендованих практики ICAO, ESARRs, Eurocontrol).



<< Назад



ПРО НАС > Новини
©Air Navigation Department, NAU. All rights are reserved